rituál zavinování

Dopřej si prostor vědomě uzavřít kapitolu ve svém životě.

Rituál zavinování je hlubokým ponorem
k sobě samé a příležitostí říct ANO životu.

Co to je rituál zavinování

Rituál zavírání kostí nebo také zavinování (v angličtině bone closing) je jemný a zároveň hluboký transformační proces pro podporu ženy.

Rituál pochází z Latinské Ameriky a tradičně se používá pro ženy jako ukončení šestinedělí. A najdeme ho také ve slovanské tradici. Žena se během porodu otevírá jak na fyzické, tak energetické úrovni. Rituál pomáhá křehké období těhotenství, porodu a šestinedělí uzavřít.

Zavinování se používá také při ukončení různých kapitol v životě. Je to důležitý moment zastavení a transformace. Využívá se například při:

6 hodin hluboké péče pro tebe

Prožij nezapomenutelný čas jen pro sebe. Celodenní péče, díky které si můžeš dopřát potřebné zastavení a transformaci.

Uzavření jedné kapitoly v životě

Dovol si opečovat tělo, mysl i duši. Celý rituál je velmi individuální a ušitý tobě na míru.

Prostředí, které si vybereš

Rituál se může odehrát v nádherných prostorách Krajinou duše v Opavě. A nebo se vše může uskutečnit i u tebe doma.

Mám pro tebe mnohem víc

Zasloužíš si tu nejlepší péči. K rituálu patří květiny, míchání aroma oleje, rebozo, masáž i bylinková napářka. To všechno si zasloužíš!

Jak rituál zavinování probíhá?

Před samotným rituálem se spolu potkáme přes Zoom. Ráda bych slyšela Tvá přání a představy. Společně se naladíme na záměr tvého rituálu. Někdy stačí jedno zavolání, jindy více.

Nejprve se naladíme u šálku dobrého čaje, je PROSTOR DOSEDNOUT a zpomalit.

Jakmile budeš přichystaná otevřeme společně rituální prostor. Během uvnitřnění se můžeš PROPOJIT SE SVÝM ZÁMĚREM a nástává čas VLOŽIT TVŮJ PŘÍBĚH DO SLOV. Říct vše, co má být řečeno. Zvědomit si vše, co má být ukončeno.

Pak nastane čas se z prostoru slov a mysli ponořit do PROŽITKU TĚLA. Čekají tě přípravné, pečující procedury před samotným zavinováním. Společně NAMÍCHÁME AROMATERAPEUTICKÝ OLEJ. Čeká tě PROHŘÁTÍ TĚLA – rituální koupelí nebo celotělovou bylinkovou napářkou. Následuje aromaterapeutická masáž a masáž rebozo šátky. Bez spěchu, v takové tempu, jaké budeš potřebovat.

Až se budeš cítit připravená, pomocí 7 rebozo šátků tě zavinu. Zavřu 7 zámků na těle, 7 bran a Ty za sebou uzavřeš jednu etapu svého života. V kukličce si můžeš pobýt, jak dlouho budeš potřebovat. V tichu, klidu, mezičasí. Jakmile to tak budeš cítit, 7 zámků opět otevřu a Ty se otevíráš novým kvalitám ve svém životě.

Nastává čas intergrace, čas pro kakao, teplou polévku, klid a sdílení. Jak si budeš přát.

„Alička připravila nádherný prostor a popisuje mi, jak celý rituál bude probíhat. Očistí mě vonným kouřem a otevře pole. Přivolává živly. Zve ženy mého rodu vytvořit pomyslný podporující kruh kolem mě. Druhý kruh tvoří muži mého rodu, ochránci. Třetí kruh zvířata, čtvrtý rostliny.

Do rituálu vstupuji se záměrem…

Celý rituál je božským šestihodinovým procesem. Nechávám si rituálně ČESAT vlasy (ach to bych vydržela hodiny!) Intuitivně MÍCHÁME OLEJÍČEK na masáž (kombinace růže, pomeranč, citron a ylang je božská!) Posílám přání do připravené BYLINKOVÉ MANDALY na napářku. NAPÁŘKA celého těla mě hezky uvolňuje a prohřívá kosti. Připadám si jak v potní chýši. Na všech čtyřech, hrnec s horkými bylinami pod břichem, na sobě stan z dek. Geniální a moc příjemné. MASÁŽ ŠÁTKY rebozo. Miluju ten hluboký pocit uvolnění a odevzdání v těle skrze houpání v šátcích. Hýčkací OLEJOVÁ MASÁŽ celého těla. A Aliččinými láskyplnými doteky se úplně rozpouštím. 

UZAVÍRÁNÍ ZÁMKŮ. Nechávám si pustit svůj rituální playlist. „Moje“ hudba mě v takovýchto procesech velmi podporuje, kotví. Alička mě začíná zavinovat. Od nohou. První zámek, první šátek.

„Co s tímto zámkem uzavíráš ve svém životě? Co pouštíš?“ Věci k propuštění se spontánně objevují na plátně mého vědomí. Druhý zámek, třetí …sedmý na hlavě.

A pak jen JSEM. NIC. TICHO. PRÁZDNO. ZASTAVENÍ.

Jsem kukla s proměňující se larvičkou v motýla. Probíhá metamorfóza. Dojímám se. Čas neexistuje. Jen vděčnost a blaženost. Nevím, kolik času uběhlo, dávám Aličce signál, že jsem připravená OTEVŘENÍ. Pomalu odemyká zámky, rozvazuje šátky, začíná od hlavy. „Co do svého života zveš? Čemu novému se otvíráš?“ A opět spontánně přichází impulzy …. otvírám se novým úrovním: bezpečí, důvěry, hojnosti, lásky, lehkosti, svobody a kreativity. Když mě celou rozbalí, připadám si jako čerstvě vylíhlé kuřátko. Cítím se znovuzrozená.

Halí mě vděčnost a pocit VŠE JE V NAPROSTÉM POŘÁDKU!“

Alice Kirš

Kolik rituál zavinování stojí? 

 

Cena nezahrnuje dopravu a pronájem místa mimo Opavu.

Částku je možné rozložit do dvou plateb.

Ráda by sis rituál dopřála?

Napiš mi mail a domluvíme detaily. Na tvé otázky ráda odpovím v 15 minutovém callu zdarma. A pošlu ti brožurku, kde se dozvíš všechny detaily.

Kde si můžeš rituál se mnou dopřát?

Žiju a tvořím v Opavě. Ráda za tebou přijedu po celém Moravskoslezském kraji. A mívám cesty také do Brna. Jsi odjinud? Klidně mi napiš a já ti ráda doporučím některou z mých podobně naladěných kolegyní.

Kdo dělat tyhle nádherné fotky?

Moje dvorní fotografka Kristýna Šenfeldová. Takže pokud jste z Moravskoslezského kraje a toužíte zachytit skrze čočku svůj rituál nebo jiné životní okamžiky, vřele doporučuju.