lektorský kurz jógy
pro miminka

2. – 4. října 2021 | level 1 | PLNĚ OBSAZENO
9. – 10. října 2021 | level 2 + 3 | PLNĚ OBSAZENO

studio Yoga Freaks | Brno

Profesionální výcvik s přední americkou terapeutkou ELLYNNE SKOVE

v oblasti jógy pro miminka, vývojových pohybů a psychologie porodu.

O čem je lektorský kurz?

Výcvik ocení nejen učitelé jógy, kteří chtějí pracovat s miminky, ale také profesionálové působící v oblastech dětského zdraví a ošetřovatelství, porodní péče, bodyterapie, taneční terapie, psychologie, fyzioterapie, péče o děti s postižením, kraniosakrální terapie, pediatrie a dalších blízkých oborů.

Výcvik se zaměřuje na práci s miminky od období před početím přes prenatální období a porod i během jejich dalšího ranného růstu – vývoje páteře, chodidel, nervového systému a mozku. Budeme propojovat jógové pozice s vývojovými pohyby – v leže na zádíčkách, na břiše, na boku, při přetáčení, plazení, lezení, v sedu, při odtlačování se do stoje i v chůzi. Důraz kurzu je kladen na pochopení anatomického a psychomotorického vývoje miminka. Budeme se také zabývat otázkou, jak může fetální či porodní trauma ovlivnit vývoj těla a mysli.

R

Teorie i praxe

Součástí každého dne bude praxe s využitím vývojových pohybů, ideokineze, her a pozorování. Denně nás také čekají teoretické prezentace a diskuse.

Ukázková lekce

Během výcviku proběhnou 1-2 ukázkové lekce s hostujícími miminky.

i

Podklady i certifikát z kurzu

Účastníci získají obsáhlý 90ti stránkový manuál v českém překladu a při úspěšném ukončení certifikát.

w

Překlad do češtiny

Celý kurz je tlumočen do češtiny.

Více o lektorce Ellynne Skove

 

Ellynne Skove MA, LCAT, DTR-BC, NCC, RPP je certifikovanou pohybovou terapeutkou, která se zaměřuje především na prenatální psychologii a psychologii porodu. Ve své práci spojuje dynamickou anatomii a práci s vývojovými pohyby, Body mind centering, polaritní terapii a tanečně pohybovou terapii.

Působí jako špičková odbornice a terapeutka v USA. Práci s tělem, myslí a duchem se věnuje již přes 30 let. Je zakladatelkou a ředitelkou organizace GoGo Babies a True North Wellness, kde pracuje s rodinami i jednotlivci a to nemluvňaty, dětmi i dospělými.

Na základě svých zkušeností vyvinula a zavedla do škol mnoho programů pohybové terapie. V posledních letech se zaměřuje na psychologii porodu. Ve své práci se věnuje přípravě na početí, vědomému rodičovství, rodinám s dětmi do 3 let a dospělým s nezpracovanými porodními tématy.

Jak vypadá kurz prakticky? 

Termín

2. – 4. října 2021 (sobota – pondělí) | level 1 | PLNĚ OBSAZENO
(nemobilní miminka ležící na zádíčkách, později na bříšku)

9. – 10. října 2021 (sobota a neděle) | level 2 a 3 | PLNĚ OBSAZENO
(mobilní miminka plazící se a lezoucí, batolátka stojící u nábytku
a začínající chodci do 18 měsíců)

Časový rozvrh

9:30 – 18 hodin | každý den s pauzou na oběd

Místo

studio Yoga Freaks, Dominikánská 345/15, Brno

 

Cena

Level 1 | 7 500,- | později 8 400,-
Level 2+3 | 5 500,- | později 6 200,-
Level 1+2+3 | 12 000,- | později 12 400,-
Cena pro Early Birds platí při rezervaci a úhradě zálohy 2 000,- do 31.8.2021

Velmi doporučujeme se přihlásit na oba víkendy dohromady. Získáte tak velice komplexní informace i zkušenost, dostatečný základ k lektorování kurzů jógy s miminky od 2 do 18 měsíců.

Je možné se také přihlásit pouze na level 1. K přihlášení pouze na level 2 je potřeba, aby student už v dřívějších letech absolvoval některý z workshopů s Ellynne, kde se mu dostalo základu o prenatální psychologii a psychologii porodu (domluvíme případně individuálně).

Terapeutické konzultace
s Ellynne

Ellynne nabízí během svého pobytu v České republice osobní konzultace. Terapie bude pro vás, pokud: 

 Ellyne má přes 35 let praxe, v níž se věnuje přípravě na početí, vědomému rodičovství, rodinám s dětmi do 3 let a dospělým s nezpracovanými porodními tématy. Zaměřuje především na prenatální psychologii a psychologii porodu.

​Superivizi nabízí Ellyne pro psychoterapeuty, fyzioterapeuty, porodní asistentky, laktační poradkyně a další odborníky příbuzných oborů. Supervize může být individuální i skupinová.

Konzultace trvají 90 minut a jsou v angličtině. Pokud byste potřebovali překlad, můžete přijít s dalším člověkem, který bude tlumočit. Cena konzultace je 1500 – 3000 Kč. Pokud si přejete sjednat schůzku, prosím zarezervujte si termín v objednávce níže a uhraďte zálohu 500,- Kč.

„Navštívila jsem Ellynne, aby mi pomohla překonat poporodní trauma, kvůli kterému jsem se cítila odpojená od svého těla, jako bych ve svém novém životě ztratila identitu. Ellyne byla velmi milá s svým soucitem mi dodala pocit naprostého bezpečí. Behem jediné návštěvy jsem byla schopná podívat se na své trauma a dovolit si nechat ho jít, přepsat svůj příběh. Můj manžel si okamžitě všiml změny v mém chování a klidu, který jsem v sobě začala cítit. Po roce namáhavého hledání rovnováhy jsem konečně zase byla schopna setkat se sama se sebou a vyléčit se. Jediné čeho lituje je, že jsem k Ellynne nešla dřív.“

vděčná klientka

Rezonuje kurz s vámi?
Udělejte si rezervaci místa. 

„Soucit a pochopení může projasnit náročné a traumatické události,
jež brání v životě zdraví, radosti a lidskému spojení.“

Ellynne Skove

 

Je možné kurz absolvovat, když jsem těhotná?

Ano, těhotné účastnice jsou vítány, jen některé sebezkušenostní aktivity budou potřebovat modifikovat.

Jaké jsou podmínky účasti vzhledem k situaci ohledně koronaviru?

Je potřeba dodržet aktuální platné nařízení vlády. 

Co se stane, když se na podzim kurz nebude moct uskutečnit z důvodů koronavirové situace?

Ano, i my myslíme na tuto variantu. Pokud by k takové situaci došlo, budeme s vámi komunikovat varianty nového termínu/online varianty a nebo vrácení zálohy. Věříme, že najdeme společně řešení.

Co když se na poslední chvíli nebudu moct účastnit kurzu?

Zálohu v plné výši můžeme vrátit 30 dní před začátkem kurzu. Po tomto termínu, je potřeba si za sebe najít náhradu (s tím rádi pomůžeme). 

Alice Mičunek

Alice Mičunek

jogínka, máma, lektorka jógy pro ženy

Je mi ctí organizovat tento úžasný lektorský kurz s Ellynne. Děkuji Jitce Balášové z Jako doma, že mi dala příležitost převzít tuto událost pod svá křídla.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na mě obrátit. Budu s vámi také po celou dobu kurzu v Brně. Těším se na setkání.

Kontakt | telefon: 732 818 514 | mail: vsouladu@alicemicunek.cz